اگر به دنبال استعلام قیمت فولاد و آهن آلات هستید... متال طاها با کاملترین موجودی آماده ارائه بهترین قیمت به شما عزیزان می باشد. با ما تماس بگیرید ← 02166797915

ورق کورتن

وبلاگ و اخبار

ورق استیل کورتن

فولاد کورتن، فولاد Cor-Ten نیز نامیده می شود، یک فولاد در برابر هوای مقاوم در برابر خوردگی است اما ضد زنگ نیست. این آلیاژ فولاد به طور گسترده ای در محوطه سازی و سایر کاربردهای فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد زیرا پس از حدود شش ماه قرار گرفتن در معرض رطوبت و اکسیژن، یک لایه محافظ از زنگ زدگی را تشکیل می دهد. از آنجا که لایه زنگ زدگی از فولاد در برابر خوردگی بیشتر محافظت می کند، نیازی به رنگ آمیزی یا ضد آب شدن اضافی ندارد.

توجه به این نکته مهم است که برای تشکیل این لایه محافظ، فولاد هوازدگی باید در معرض چرخه های خشک و مرطوب قرار گیرد. اگر فولاد کورتن در آب غوطه ور شود یا در زمین های مرطوب مدفون شود، لایه محافظ زنگ زدگی ایجاد نمی کند. قرار گرفتن در معرض محیط های دریایی یا مناطق نزدیک به اقیانوس همچنین ممکن است از تشکیل به موقع لایه محافظ برای محافظت از فولاد زیرین جلوگیری کند.

استیل کورتون یک راه حل نگهداری کم برای کاربردهای بیرونی است

استفاده از ورقها و ورقهای فولادی هوازدگی مزایای مختلفی دارد. مقاومت طبیعی در برابر خوردگی فولاد Corten چرخه عمر طولانی به آن می بخشد و یک راه حل با نگهداری کم برای کاربردهای مختلف ایجاد می کند.

صفحات و ورقهای فولادی کورتن دارای مقاومت بالایی هستند، به همین دلیل از ورقهای فلزی برای مصارف ساختاری از جمله پل ها، نمای ساختمان و سایر سازه های بزرگ استفاده می شود. سایر کاربردهای صنعتی برای صفحات فولادی هوازدگی شامل اتومبیل های ریلی، کانتینرهای حمل و نقل و ذخیره سازی صنعتی و سایر مصارف حمل و نقل است.

به دلیل خواص مقاوم در برابر خوردگی ، فولاد در برابر هوای داخلی به طور گسترده ای توسط معماران و هنرمندان از جمله ریچارد سرا (هنرمند مورد علاقه من) استفاده می شود. هنرمندان و مجسمه سازان از فولاد کورتن استفاده می کنند زیرا با قرار گرفتن در معرض آب و هوا رنگ لایه زنگار محافظ همچنان تعمیق می یابد، که به نظر بسیاری از نظر بصری جذاب است.

مزایای ورق کورتن

صفحات فولادی کورتن یک محلول کم هزینه و نگهدارنده کم برای کاربردهای ساختاری و تزئینی هستند. مزایای کلی استفاده از ورق های فولادی هوازده عبارتند از:

مقاومت در برابر خوردگی طبیعی را ایجاد می کند

بدون نیاز به رنگ و یا ضد آب است

مقاومت بالایی برای سازه های سنگین یا تحمل کننده بار نشان می دهد

به حداقل نگهداری نیاز دارد

یک پایان متمایز و هنری ایجاد می کند

آب و هوا صفحات و ورق های فولادی

در حال حاضر، برای گیک های فلزی موجود در آن، Cor-Ten علامت تجاری است که برای فولاد هوازدگی تولید شده توسط US Steel نامگذاری شده است. مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر کشش، این آلیاژها را از دو خاصیت مفید اصلی ترکیب می کند.

اگرچه درست است که بگوییم فقط فولاد ایالات متحده آمریکا می تواند Cor-Ten را تولید کند، بسیاری از کارخانه های دیگر تولید فولاد محصولی مشابه را تولید می کنند. نام صحیح برای این محصولات صفحه ASTM A588 (صفحه هوازدگی) یا ورق ASTM A606 (ورق / سیم پیچ هوازدگی) خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *