میلگرد نقره ای

میلگرد نقره ای

میلگرد 2210 که به میل نقره این نیز معروف می باشد، فولاد آلیاژی سردکاری است که در بین فولادها با استاندارد 115CrV3 شناخته می شود. دلیل این نامگذاری بخاطر ظاهر بسیار جلا داده شده این میلگرد ها است و هیچ گونه نقره ای در آلیاژ آن وجود ندارد. گرد 2210 کاربردهای بسیاری دارد اما در بین تمام این کاربردها، میل نقره ای به طور گسترده ای برای ساخت چیزهایی از قبیل پانچ ها، ابزارهای کنده کاری ومته های مارپیچ مورد استفاده قرار میگیرد.

میلگرد نقره ای

فولاد ۱٫۲۲۱۰ (میل نقره‌ای) از دسته فولادهای آلیاژی سردکار می باشد که در استاندارد بهلر با نام

فولاد k510 شناخته می شود.

با مشخصه ۱۱۵CrV3 در میان فولادها معروف است. فولاد ۱٫۲۲۱۰ از ترکیب شیمیایی %۱٫۲۵ کربن،

%۰٫۳ سیلیسیوم، %۰٫۴ منگنز، %۰٫۸ کروم و %۰٫۰۷-۰٫۱۲ وانادیوم تشکیل شده است.

میلگرد 2210 که به میل نقره این نیز معروف می باشد، فولاد آلیاژی سردکاری است که در بین فولادها با استاندارد 115CrV3 شناخته می شود. دلیل این نامگذاری بخاطر ظاهر بسیار جلا داده شده این میلگرد ها است و هیچ گونه نقره ای در آلیاژ آن وجود ندارد. میلگرد 2210 کاربردهای بسیاری دارد اما در بین تمام این کاربردها، میل نقره ای به طور گسترده ای برای ساخت چیزهایی از قبیل پانچ ها، ابزارهای کنده کاری ومته های مارپیچ مورد استفاده قرار میگیرد.

در شرایط آنیل شده، میلگرد 2210 سختی 27 HRC را از خود نشان می دهد همچنین می تواند تا 64 HRC نیز سخت شود و در شرایط آنیل (بازپخت) شده قابلیت ماشینکاری خوبی دارد. قطر میل نقره ای از 1 میلی متر تا 40 میلی متر موجود است.

کاربرد

همانطور که گفته شد گرد 1.2210 کاربردهای بسیاری دارد از جمله:

ابزارهای کنده کاری
ساخت میله و شفت
پیچ گوشتی
مته های مارپیچ
مته های خزینه
قلاویزها
برقوزن ها
ابزار های تراشکاری
ساخت ابزارهای چوب بری
میله های راهنما
ابزارهای برش

ویژگی های میلگرد 1.2210

فولاد ابزار آلیاژی سردکار حاوی کروم و وانادیوم
مقاومت عالی در برابر سایش
عملیات حرارتی ساده
قابیلت ماشینکاری خوب و چقرمگی زیاد
ظاهر جلا داده شده و روشن

عملیات حرارتی

دمای آنیل: 710 – 750 °C
سختی بعد از بازپخت : حداکثر 220 HB
دمای تنش زدایی: حدود 650 °C
دمای سخت شدن: 780 – 810 °C یا 810 – 840 °C
دمای شکل دهی داغ: 1050 – 850 °C
محیط کوئنچ (خنک شدن) : 780 – 810 °C در آب / یا 810 – 840 °C در روغن ( برای میلگردهایی با قطر بیش از 20 mm)
سختی بعد از کوئنچ : 64 – 66 HRC
دمای آهنگری: 850 – 1050 °C

پیشنهاد میشه این مطلب رو بخونی!  میلگرد آلومینیوم 28 خرداد

جدول ترکیب شیمیایی

ترکیب شیمیایی گرد 2210 یا فولاد 115CrV3 در جدول زیر بیان شده است:

عناصراجزا (%)
کربن1.18
سیلیسیوم0.25
منیزیوم0.3
کروم0.7
وانادیوم0.1
منگنز0.2
تماس با ما

میل‌گرد

میل‌گرد آهن آجدار آرماتور فولادی یا فیبر پلیمری تقویت شده ای است که در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین آن (بتن) مورد استفاده قرار می‌گیرد. فولاد یا فیبر پلیمری که به این منظور در سازه‌های بتن آرمه به کار می‌رود به شکل سیم یا میل‌گرد می‌باشد.

در موارد خاصی از فولاد ساختمانی نظیر نیمرخ‌های {\displaystyle I} شکل، ناودانی یا قوطی نیز برای مسلح کردن بتن استفاده می‌شود. آج در میل‌گرد به منظور درگیرکردن فولاد در بتن است بدین منظور آج در میل‌گرد به صورت مارپیچ و با عمق استاندارد ایجاد می‌شود تا بتواند سطح درگیری میل‌گرد و بتن بالا رود.

خاموت

آرماتورهای عرضی که برای مقاومت در برابر برش و پیچش به دور آرماتورهای طولی و اصلی در شناژها بسته می‌شوند خاموت[۱] نام دارند.[۲]

از آرماتوربندی به منظور قوی ساختن ساختمان، پل، سد و … استفاده می‌شود، آرماتوربند با بستن میل‌گردها به هم توسط سیم آن‌ها را به هم متصل می‌کند. البته بستن میل‌گرد و خم کردن نوک میل‌گرد امری ضروری است.

پیشنهاد میشه این مطلب رو بخونی!  میلگرد MO40

برای جلوگیری از بیرون زد گی آرماتورهای طولی در اثر کمانش، تحمل نیروهای برشی و جلوگیری از گسترش ترک از خاموت استفاده می‌شود. قطر خاموت و فاصلهٔ آن‌ها از یکدیگر با توجه به نیروهای وارده طراحی و محاسبه می‌شود. با توجه به آسیب‌پذیر بودن آرماتورها در برابر رطوبت و همچنین کاهش مقاومت آرماتورها در صورت وقوع آتش‌سوزی و گرم شدن بیش از حد، لازم است میل‌گردها توسط لایه‌ای از بتن پوشیده شود.

مشخصه‌های محاسباتی میل‌گرد

مقاومت تسلیم

مقدار تنشی که در آن بدون افزایش بار تغییر طول فولادی زیاد می‌شود تنش تسلیم یا مقاومت تسلیم یا مقاومت جاری شدن می‌نامند و با {\displaystyle fy} نمایش می‌دهند. دو عامل استحکام کششی و تنش تسلیم میل‌گرد از عوامل بسیار مهم و تأثیرگذار بر مقاومت میل‌گرد است.

اسپیسر میل‌گرد

فضاساز میل‌گرد که در اصطلاح اسپیسر نامیده می‌شود قطعه ای فلزی، بتنی، چوبی یا پلاستیکی است؛ که در میان قالب بتن و میل‌گرد، یا بین میل‌گردها قرار می‌گیرد. هدف از نصب اسپیسر در فضای میان میل‌گرد و قالب، ویا بین میل‌گردها، جلوگیری از جابجایی میل‌گردها حین بتن ریزی و در نتیجه عواقب ناشی از آن می‌باشد. این قطعه با تأمین ضخامت لازم بتن روی میل‌گرد، در واقع از رسیدن عوامل خورنده به آرماتور جلوگیری کرده و سبب افزایش طول عمر بتن و میل‌گرد می‌گردد. شاید برای شما نیز این سؤال پیش آمده باشد که استفاده از کدام نوع اسپیسر مقرون به صرفه تر بوده و سبب بهبود عملکرد بتن مسلح می‌شود. در ادامه قصد داریم شما را با انواع مختلف این محصول و مزایا و معایب هریک آشنا سازیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

معرفی انواع ورق

معرفی مجموعه متال طاها

ورق های هاردوکس

ورق های هاردوکس دارای خواص ضد ضربه و همچنین مقاومت خوبی در برابر فرسایش و خوردگی هستند. ورق هاردوکس 450 به دلیل مقاومت خوب

مشاهده مطلب

فولاد SPK NL

فولاد SPK NL یک فولاد ابزار سرد کار شده حاوی کروم، کربن، مولیبدن و وانادیم است که مقاومت در برابر سایش بالا، پایداری ابعادی

مشاهده مطلب

ورق نسوز

ورق های نسوز یکی از محصولات مصرفی در پروژهای ساختمانی یا صنعت ماشین سازی یا هر نوع صنعتی که نیاز به مقاومت در برابر گرما دارد مورد استفاده قرار میگیرد

مشاهده مطلب